Sıcak Presler

 

Sıcak preslerimiz hidrolik veya elektrikli tahrikli özel yapım sistemlerdir. Fren balataları ve kavramalar gibi toz ve aynı zamanda reçine emdirilmiş sürtünme balata malzemelerinin yüksek sıcaklıklarda ve uzun presleme sürelerinde kalıplanması ve birincil kürlenmesi için kullanılırlar. Çeşitli sistem türleri bir yandan gerekli yıllık üretim kapasitesine, diğer yandan esneklik gereksinimlerine dayanmaktadır. Tüm sistemler, sabit ve tekrarlanabilir ürün kalitesi sağlamak için yüksek derecede otomasyona sahiptir. Sürekli optimize edilmiş prosedürler sayesinde, müşterilerimize otomatik sistem konseptleri için gelişmiş çözümler sunuyoruz.


Soğuk Presler

 

Sıcak ve soğuk presler, tozdan ve aynı zamanda reçine emdirilmiş sürtünme balatası malzemelerinden yapılmış Fren balataları için yeşil gövdelerin üretimi için farklı tasarımlı Özelleştirilmiş sistemlerdir. Bununla birlikte, sıcak preslerin aksine, çok kısa işlem süreleri sağlayan sadece şekillendirme gerçekleşir. Soğuk presleme (ortam sıcaklığı) ve sıcak presleme (maksimum 100°C) arasında bir ayrım yapılır.


Ilık Presler

 

Gerçek Kürleme işlemi, her iki yöntemde bir akış aşağı fırında gerçekleştirilir. Presin kendisi, ürüne özgü ve ısıtılabilir kalıplardaki hidrolik preslerle yapılır. Çeşitli sistem türleri, bir yandan parti büyüklüğüne ve makine için esneklik gereksinimlerine dayanmaktadır. Buna bakılmaksızın, tüm sistemlerimiz yüksek otomasyon dereceleriyle sabit ve tekrarlanabilir bir ürün kalitesi sağlar.


Modüler Presler

 

Walden Modüler Presleri, müşterilerimizin Ar-Ge departmanlarının gereksinimlerine göre geliştirilir ve üretilir. Tüm üretim makineleri ve prosedürleri için, ürün geliştirmede kullanılabilecek modüler presler sunuyoruz. Prosesle ilgili tüm üretim adımları, üretim makinelerindeki adımlarla aynı şekilde ilerler. Bu nedenle modüler presler belirlenen proses parametreleri ile doğrudan üretim tesislerine entegre edilebilirler.